Szybkość współczesnego życia wymusza konieczność weekendowych wyjazdów. Dlatego coraz więcej osób oferuje nie tylko noclegi, lecz także zabiegi w ramach Wellness & SPA. Czy jednak te dwa pojęcia to synonimy? Czym jest Wellness, a czym SPA?

SPA – charakterystyka

Dla wielu osób to będzie zaskoczenie, ale wyraz „Spa” przyjmowało różne znaczenia na przestrzeni wieków. „Spa” pochodzi ściśle od nazwy belgijskiego miasta, które słynęło z leczniczych wód. Z tego powodu ten wyraz przez bardzo długi czas odnosił się do uzdrowisk oraz kurortów leczniczych. Postęp technologiczny, a także rozwój kosmetologii sprawił, że termin „Spa” oznacza ogół zabiegów realizowanych w obiektach hotelowych, a także centrach odnowy biologicznej. Obecnie obiekty hotelowe w Polsce dążą do zapewnienia jak najlepszych usług, a najlepsze hotele ze spa są położone w górach. Spa zatem to jasny termin, który odnosi się do zabiegów mających na celu poprawę kondycji fizycznej oraz psychicznej. Jeśli chcesz zarezerwować hotel spa dla siebie i rodziny, użyj przeglądarki internetowej, dodając wyraz „Spa”, ponieważ symbolizuje on określony standard hotelowy. W rezultacie szukając luksusowego hotelu, który oferuje zabiegi w Kotlinie Kłodzkiej, wystarczy wpisać „SPA kotlina kłodzka hotel dla dzieci”.

Wellness – charakterystyka

Termin „Wellness” jest znacznie szerszy, ponieważ odnosi się do filozofii opisującej praktyki odnoszące się do zdrowej diety, aktywności fizycznej oraz stosowania zabiegów na ciało. O ile oferta SPA występuje w wielu obiektach hotelowych w Polsce, o tyle już oferta Wellness wymaga dużych nakładów finansowych. Stosowanie zasad Wellness przez hotele wymusza stosowanie usług o najwyższej jakości i całościowego potraktowania gościa hotelowego. To oznacza, że oprócz zabiegów na najwyższym poziomie musi być żywność oferowana w hotelu, często pochodząca z ekologicznych źródeł. Takie praktyki wymagają szczególnych nakładów finansowych przez właścicieli hoteli. Jednak wysokie koszty są wynagradzane prestiżem na rynku hotelarskim oraz lepszym przychodem.

Polecane Artykuły