Hotele ze strefą SPA zostały stworzone dla wygody i komfortu. Każdy turysta decydujący się na nocleg w takim obiekcie przyjeżdża po relaks i wypoczynek. Jednak każdy hotel ma swój regulamin i wymaga odpowiedniego zachowania, tak by wszyscy goście mogli spędzić miło czas w swoim apartamencie oraz strefach Wellness. Z zasadami hotelowego savoir-vivre powinien zapoznać się każdy, kto chce spędzić noc w luksusowym hotelu.

Co trzeba zabrać ze sobą do hotelu SPA?

Pobyt w hotelu SPA ma na celu wypoczynek. Jednakże nocowanie w takim obiekcie nie sprowadza się wyłącznie do ćwiczeń i zabiegów, lecz także do współuczestnictwa w jego życiu. W czasie pobytu w hotelu SPA trzeba pamiętać o odpowiednim stroju, który zapewni nam odpowiednie korzystanie z różnych noclegów. Co zatem trzeba zabrać ze sobą? Zazwyczaj w hotelu przydają się klapki na basen, lekkie obuwie umożliwiające poruszanie się poza zabiegami, casualowe spodni, sportowe buty do ćwiczeń, strój kąpielowy, sportowe ubrania, a także elegancki strój na wieczorną pożegnalną kolację. Zazwyczaj informacje na temat pakietu dla gości znajdują się na stronie internetowej każdego obiektu, jakim jest hotel spa. Polska oferuje bogatą bazę hotelową składającą się z różnych obiektowych. Z tego względu każdy pakiet może się różnić w zależności od polityki danego hotelu SPA.

Zwyczaje i ubiór w różnych miejscach funkcjonalnych hotelu

Idąc do hotelowej restauracji czy kawiarni, powinniśmy założyć strój typu casual smart. Z tego względu przy pakowaniu rzeczy na weekendowy wypad do hotelu SPA warto zabrać eleganckie obuwie. Bardzo często hotele oferujące wygodne szlafroki, jednak powinny być one stosowane tylko w strefie Wellness. Jak się dowiedzieć, czy otrzymamy szlafroki w ramach pobytu? W tym calu warto skorzystać z internetu i wpisać odpowiednie frazy kluczowe uwzględniając nazwę i lokalizację typu: szlafroki hotel ze spa warmia. Omawiając zasady stosowania ubioru, należy także pamiętać, że w częściach wspólnych należy mówić półgłosem, aby szanować prywatność innych gości.

Polecane Artykuły