Szukasz dochodu pasywnego? Dobrą inwestycją w aktywa będzie zakup apartamentu pod wynajem w górach. W tym artykule podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, kupując nieruchomość w górach pod wynajem. Przeczytaj nasz artykuł i rozpoznaj idealną nieruchomość dla siebie.

Doskonała lokalizacja

Dogodne położenie apartamentu to kluczowy czynnik kształtujący powodzenie zakupu inwestycji. Należy zwrócić uwagą, że najbardziej renomowane hotele spa w Polsce są zlokalizowane w atrakcyjnych lokalizacjach, tak aby zapewnić, jak największy komfort swoim gościom hotelowym. Przy zakupie apartamentu pod wynajem trzeba myśleć strategicznie. Szukając odpowiedniej oferty nieruchomości dla siebie, warto zwrócić uwagę na najlepsze polskie górskie miasta tj. Zakopane, Karpacz, Szczawnica czy Szklarska Poręba. Apartamenty znajdujące się w powyższych miastach, chociaż są droższe, to dzięki takiej lokalizacje właściciele mogą liczyć na wyższy popyt, a tym samym wyższe dochody z tytułu wynajmu. Ponadto warto rozważyć lokalizację, gdzie nie znajduje się żaden hotel ze spa w górach – w ten sposób unikniemy konkurencji. W dzisiejszych czasach apartament powinien zapewniać nie tylko dobre warunki noclegowe, lecz także bliski dostęp do atrakcji. Przeglądając różne oferty jako inwestor, należy zwrócić uwagę na bliskość dogodnej infrastruktury oraz atrakcji w postaci np. wyciągów narciarskich.

Zarządzanie apartamentem

Kupując apartament, który ma być docelowo wykorzystywany pod wynajem dla turystów, zawsze istnieje ryzyko niedostatecznego popytu. To może oznaczać, że jako właściciele sami będziemy musieli zapłacić rachunki za media oraz utrzymać czystość w lokalu. Dlatego, aby nie obciążać się takimi obowiązkami, najlepiej nawiązać współpracę z profesjonalną firmą zarządzającą takimi nieruchomościami. W praktyce pracownik takiej firmy dokona aktualnych płatności oraz posprząta lokal po poprzednich turystach. Współpraca zatem z taką firmą jest czystą przyjemnością.

Polecane Artykuły